Serwis wag

Oferujemy pełną obsługę serwisową wag i urządzeń ważących różnego rodzaju (m.in. drukarek wagowych, wyświetlaczy wagowych i urządzeń współpracujących). Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pozwalającym na szybkie zdiagnozowanie usterki. Wykwalifikowany zespół specjalistów zajmie się naprawą wszelkiego rodzaju awarii mechanicznych, błędów elektroniki i innych usterekpowodujących nieprawidłową pracę urządzenia.

Nasz dział serwisowy posiada niezbędne uprawnienia oraz przeszedł specjalistyczne szkolenia uprawniające do prac we wszystkich gałęziach przemysłu.

Każdą naprawę rozpoczynamy od diagnostyki uszkodzenia oraz przygotowania wstępnej wyceny naprawy. Przez cały czas jesteśmy w stałym kontakcie z klientem, informując o jej przebiegu.

Wykonają Państwo u nas:

 • Naprawę każdego rodzaju wag elektronicznych i mechanicznych
 • Serwis i okresowy przegląd wag i systemów wagowych
 • Kalibrację wag wzorcami masy
 • Hybrydyzację wag mechanicznych

Przypominamy, że każda waga nie używana prywatnie (w ramach tzw. użytku własnego) musi zostać zalegalizowana przez uprawnione do tego instytucje. Legalizacja powinna być przeprowadzana regularnie, tak by wskazania wagi były prawidłowe i nie odbiegały od rzeczywistego ciężaru ważonych przedmiotów lub produktów. Szczególnie istotne jest to w handlu, przemyśle, przy procesach technologicznych oraz w ochronie zdrowia. Legalizacja jest wymagana po każdej kalibracji.

W miarę upływu czasu waga może się rozkalibrować.Dlatego też w przypadku gdy wyniki na wadze nie odpowiadają rzeczywistym ciężarom ważonych przedmiotów, zalecamy kontakt z naszym działem serwisu celem zweryfikowania Państwa wątpliwości.

Należy również pamiętać o właściwych warunkach eksploatacji wagi.

 1. Każda waga powinna być eksploatowana zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta.
 2. Waga musi być prawidłowo wypoziomowana
 3. Zabronione jest przeciążanie wagi – może to spowodować trwałe uszkodzenia mechanizmów ważących, a tym samym zniszczenie wagi. Każde urządzenie ma zakres pomiarowy (maksymalny i minimalny ciężar jaki można na nim zważyć) i w tych ramach powinien się poruszać użytkownik.
 4. Waga musi być użytkowana na stabilnym podłożu, które nie będzie się uginało pod ciężarem wagi i produktów. Inaczej pomiar może być zafałszowany.
 5. Towary na wadze należy kłaść delikatnie. Wrzucanie towarów na platformę ważącą lub nagłe obciążanie wagi może prowadzić do jej uszkodzenia.
 6. W przypadku wag samochodowych wjazd i zjazd z wagi powinien odbywać się z prędkością ok. 5 km/h. Całkowicie zabronione jest gwałtowne hamowanie na wadze. Są to dwie główne przyczyny awarii
 7. Wagi nie mogą być zanieczyszczone. Pył, brud i inne czynniki mogą wpływać na wartości pomiaru, fałszując wyniki i niszcząc mechanizmy. Brudna waga ulega również szybszemu zużyciu. Utrzymywanie przestrzeni podpomostowej oraz szczelin między wagą a najazdami w czystości
  zapobiegnie przymarzaniu wagi w okresie zimowym.
 8. Wagi zewnętrzne narażone są na negatywnywpływ czynników atmosferycznych. Powinno się regularnie kontrolować ich stan pod kątem korozji, zgodności pomiaru i działania mechanizmów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!